Odzyskiwanie danych z macierzy RAID

Wieloletnie doświadczenie naszych serwisantów gwarantuje profesjonalną obsługę w zakresie odzyskiwania danych z serwerów oraz macierzy RAID wszystkich producentów, modeli oraz po każdym rodzaju ich uszkodzenia. Odzyskujemy z powodzeniem wszystkie dane, które znajdują się na nośniku w momencie przekazania go do Streamdata. Jeżeli analiza wykaże brak możliwości odzyskania danych nie ponoszą Państwo żadnych kosztów. Bez względu na to z jaką konfiguracją mają Państwo problem: RAID 0, 1, 2, 5, 6, 0+1 lub 1+0, jesteśmy w stanie odzyskać dane.

Jeżeli dysk twardy wydaje jakiekolwiek dziwne odgłosy, prosimy natychmiast odłączyć zasilanie komputera. Potrafimy skutecznie odzyskać dane bez względu na jego uszkodzenie! Oczywiście gdy tylko dane te fizycznie znajdują się na nośniku.

W przypadku odzyskiwania danych z macierzy należy bezzwłocznie odłączyć macierz i skontaktować się z nami.

PROCEDURA

 1. W przypadku utraty danych, awarii macierzy prosimy o kontakt z naszym specjalistą pod numerem telefonu 603 690 690 w celu ustalenia dalszego trybu postępowania. Proszę pamiętać o tym, że samodzielne działania prowadzące do odzyskania danych często mogą powodować bezpowrotne ich utracenie.
 2. Przed dostarczeniem macierzy należy wypełnić formularz zgłoszeniowy, uwzględniający okoliczności utraty danych. Jego wypełnienie w znacznym stopniu ułatwi naszym specjalistom dokonanie analizy oraz przyspieszy proces odzyskiwania danych.
 3. Nośnik przekazać należy osobiście bądź za pośrednictwem kuriera. Należy odpowiednio go zabezpieczyć, tak aby w trakcie transportu nie uległ żadnym dodatkowym uszkodzeniom. Adres do wysyłki nośników: 01-378 Warszawa ul. Połczyńska 10
 4. Po otrzymaniu nośnika przystępujemy do analizy uszkodzenia, a o jej efektach informujemy Państwa niezwłocznie. Wskazujemy na możliwości oraz koszt odzyskania danych.
 5. Po zaakceptowaniu warunków dalszej współpracy przystępujemy do odzyskania danych. Zgrywamy je na wybrany przez Państwa nośnik i odsyłamy na wskazany przez Państwa adres. Dodatkowo wykonujemy kopię zapasową przechowywaną w naszych zasobach przez okres 7 dni, po tym czasie dane zostają nieodwracalnie wykasowane.
 6. Jeśli chcecie państwo zapoznać się z typami macierzy, poczytać o uszkodzeniach macierzy oraz wszystkich pozostałych zagadnieniach związanych z odzyskiwaniem danych z macierzy RAID proszę o kliknięcie wytłuszczonego zdania.

Oto kilka porad naszych inżynierów

 • Wybierz firmę odzyskującą dane bardzo starannie. Wysyłanie dysku do niedoświadczonej firmy może tylko spowodować więcej szkód. W rzeczywistości jest to najczęstsza przyczyna nieodwracalnej utraty danych.
 • Nigdy się można pozostawiać dysku w sytuacjach, które mogłyby narazić go na działanie wody, ognia, dymu lub wyładowań atmosferycznych. Dysk musi być serwisowany w środowisku kontrolowanej klasy czystości 100 (Clean Room) przez specjalistów odzyskiwania danych.
 • Jeśli usłyszysz niepokojące dźwięki podczas pracy dysku Wyłącz dysk i nie uruchamiaj go ponownie. Wskazane jest przerwanie pracy dysku poprzez odcięcie dopływu prądu.
 • Zastosuj tego samego typu środki ostrożności dla każdego rodzaju nośników, gdy dane są cenne dla Ciebie lub Twojej firmy.
 • Nie należy kontynuować pracy na komputerze jeżeli sądzisz, że został uszkodzony w nim dysk. Może być, a najprawdopodobniej będzie tylko gorzej.
 • Jeśli dysk został uszkodzony nie próbuj sprawdzać czy są na nim jeszcze Twoje dane we własnym zakresie.
 • Nie należy usuwać osłony z twardego dysku. Może to tylko powodować dalsze uszkodzenia.
 • Nigdy nie potrząsaj dyskiem twardym w czasie pracy.
 • Nie wolno narażać dysku na wysokie lub niskie temperatury.
 • Nie próbuj odzyskiwać danych za pomocą powszechnie dostępnych programów.
 • Rób często kopie zapasowe.
 • Zapakuj starannie dysk przed wysyłaniem go do odzyskiwania danych.
 • Nie należy zakładać, że dane są stracone w sposób nieodwracalny, bez względu na to, co się stało z Twoim dyskiem.

Jesteśmy do Państwa dyspozycji przez całą dobę, we wszystkie dni tygodnia.

Profesjonalne odzyskiwanie danych

Straciłeś dane? Zadzwoń

603-690-690